niedziela, 24 kwietnia 2016

Kwietniowe Zmagania Egzaminowe - ofcijalny debiut

Nasz pierwszy debiut mamy już za sobą - we wrześniu, kolejny raz wystartowaliśmy w październiku, ale oficjalnie dopiero teraz mamy za sobą swój prawdziwy debiut, za nami zawody oficjalne! Wystartowaliśmy w Jumpingu 0 podczas kwietniowych egzaminów:)
Jadąc na zawody byłam przepełniona złością (żeby tego gorzej nie ująć:P), bo nie mogłyśmy trafić na dobry przystanek, a nie chciałam się spóźnić. Na szczęście na psie jakoś bardzo, bardzo się to nie odbiło. Dojechaliśmy na miejsce, zamknęłam psa w klatce i oglądałam A2, które minęły strasznie szybko!:P Nasz pierwszy torek był bardzo prosty, a w sumie nawet miły do biegania (chociaż dość ciasny dla Lek). Wypuściłam Kaspra z klatki, poszłam odsikać i szybko rozgrzać, biegliśmy na piszczące lisie zwłoki! xD Wchodzę sobie na luzie na plac, czekam aż osoba przede mną przebieginie, w ostatniej chwili zdejmuje obrożę przeciw kleszczową (rany, dzięki Paula!), podchodzę do hopki, zdejmuję obrożę, Kas chce biec gdzieś w bok, więc piszcze mu do ucha "ok, skupił się" no to odchodzę i zaczynamy... była prędkość był mózg, była motywacja, było pięknie, takiego tego psa kocham najbardziej na świecie <3 Ominął jedną hopkę, myślałam, że to ze względu na to, że za daleko pokazałam mu rękę, oglądając film z przebiegu zauważyłam, że zamiast "hop, hop" wołałam "Kas, Kas, Kas", zapewne pomyślał, że ma podbiec do mnie i skoczy z drugiej strony, bo ostatnio dość często ćwiczyliśmy takie dziwne rzeczy. Poprawiliśmy hopkę, pobiegł do złej dziury tunelu (moja wina zapomniałam o zmianie), wołam go, wołam i wywołałam do dobrej dziury tunelu!!!! Cud :D Takim cudem pierwszy bieg bez disa i 2-gie miejsce z czasem 28,69 (2/2, ale jednak nie dis!!!<3). Zuza Marczuk wykrakała mówiąc, że stawia, ze będziemy mieli 2-gie miejsce :DDDrugi torek według wszystkich był łatwiejszy, ja mimo wszystko 'wolałam' pierwszy. A zresztą - chyba wykrakałam... jak to powiedziałam... "Stawiam, że jak pierwszy torek pobiegnie to na drugim będzie miał wywalone i spiepr**"? Tak, tak było, miałam rację:P ale w sumie to mu się nie dziwie, przed biegiem znalazł pudełka po pizzy, w których została szynka:( (swoją drogą gratuluję komuś barku myślenia i wyrzucania tuż przy placu takich rzeczy na psich zawodach;)) Przebiegł pierwsze 5 przeszkód po prostej, pobiegł dalej, ale zaraz zawrócił i wrócił, podeszł do mnie, sadzam go, robię outa na hopkę - nie wyszedł, pobiegł do tunelu, dobra dis, chciałam pobiec jeszcze jakieś przeszkody na prostą i skończyć, Kas wybrał szybciej pobiegł jeszcze jedną hopkę i wybiegł z placu do PIZZY (no przecież - </3 </3 </3). Zastanawia mnie, ze to już druga taka akcja - na pierwszych zawodach też uciekł z drugiego biegu, nie wiem od czego to zależy? Chyba musze go bardziej motywować na każdym kolejnym biegu, okaże się jak będzie na zawodach freeXowych, mam nadzieję, że to ogarnę.Z zawodów jestem bardzo zadowolona, mamy pierwszy wpis w książeczce, debiut w oficjalnych zawodach i sezon agilitowy rozpoczęty ładnym biegiem. TERAZ MOŻE BYĆ TYYLKO LEPIEJ <3


Zuzanna Marczuk Photography, czyż to nie jest cudowne? <3 <3 <3
Zapowiadam spam jak tylko dostanę jeszcze jakieś zdjęcia:)

2 komentarze:

  1. Gratulacje! My na żadne zawody się nie nadajemy :'D Ale, kto wie, może kiedyś, nie z Teddy'm... Zobaczymy, co będzie dalej :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. kilka lat temu też bym powiedziała, że się nie nadajemy... :)

      Usuń