poniedziałek, 16 lutego 2015

Miski spacerowe - VS!

Cześć!
Od dawna chciałam naskrobać taki post, więc wreszcie znajdując chwilę wytchnienia - jest :)) Zapraszam!
 Spacery, spacery, spacery. Wiosna coraz bliżej, pogoda powoli zaczyna nas dopieszczać, robi się ciepło, słonko świeci. Ale łączy się z tym gorąc = uzupełnianie wody! Nasze psiaki na takim spacerze powinny dużo pić, zresztą my również ,ale co zabierać ze sobą? Oczywiście zawsze pies może napić się z rzeczki/jeziorka/kałuży. Natomiast ja nie preferuje tego, wole ,żeby pił czystą butelkową (ew. kranówę) wodę. Cały czas mowa tu o miskach podróżnych. Na rynku istnieją dwa rodzaje - miska składana i miska z butelką, posiadamy oba. Daje nam to możliwość wyznaczenia ,która jest lepsza. Miska składana czy miska z butelką? Czytajcie dalej by dowiedzieć się jakie według mnie posiadają one plusy i minusy :)


Na pierwszy ogień - miska składana.
Nabyliśmy ją w ferie tuż przed semi z Jagną ,ale już jestem w stanie wypisać jej plusy i minusy.
Kupiona w Auchan w dziale dla zwierząt za całe 6 zł. Z tego co pamiętam był jeszcze różowy kolor ,ale nie jestem pewna. Nasza jest w dwóch odcieniach niebieskiego - błękit i ciemny niebieski. Miska o pojemności ok 450 ml.Plusy:
+ Po złożeniu jest mała, wąska, łatwa w przechowaniu (bez problemu wsuwa się między rzeczy do torby)
+ Łatwa do mycia
+ Po rozłożeniu pojemna
+ Po rozłożeniu wygląda jak zwykła psia miska i pies chętnie z niej pije
+ Dzięki dziurkom po bokach można przewlec sznurek i zawiesić, np. do spodni/plecaka
+ Można bez obaw myć w zmywarce
+ Cena, zdecydowanie baardzo tanio!
+ Zabiera się jedną butelkę z wodą dla siebie i dla psa

Minusy:
- boki są twarde (plastik) i źle ugięte mogą popękać
- Serca (dziurki) są w środku ostre, przez co przewleczony sznurek się przeciera

Zdecydowanie plusy przeważają, przez łatwość jej przechowywania i całokształt. Cieszę się ,że ją wzięłam bo zdecydowanie się przyda!

Tak więc, czas na poidełko z butelką. Kupione w ZooZoo.pl za 25 zł w wakacje 2014. Istnieją dwa rozmiary,  700 ml i ok. 500 ml.

Plusy:
+ Duża pojemność
+ W zestawie posiada sznurek ,aby przywiązać poidło do spodni/plecaka oraz haczyk ,o który można zaczepić poidło (np. w razie urwania sznurka)
+ Można je wrzucić do zmywarki bez obaw 

Minusy:
- Po napełnieniu wodą robi się bardzo ciężkie, więc noszenie go przy spodniach jest nie wygodne ,a wpakowanie go do plecaka dodaje ciężkości
- Nigdy nie mam pewności czy nie będzie przeciekać i dlatego za każdym razem zawijam je siateczką. Przy zakręcaniu nie wiem kiedy przestać, boje się ,że coś strzeli i pęknie (więc przypadkiem mogę nie dokręcić)
- Spód łatwo pęka. Nasz ma spore pęknięcie, po nalaniu wody co prawda od razu nie przecieka ,ale gdy pies wparuje ze swoim adhd i "rozpycha" się po misce, niestety nie wytrzymuje naporu i pęknięcie rozszczelnia się
- Trudno je wyczyścić ręcznie (butelka) ,a wiadomo ,że przy szalonym psie czasem "cudem" może pobrudzić się i butelka w środku
- Zakręcanie do najłatwiejszych nie należy (taki minus dla leniwych ;p)
- Cena
- Na spacer zabieramy dwie butelki, dla siebie i dla psa oddzielnie (chyba ,że ktoś chce z tej butelki pić ;p)

Tu (nie)stety przeważają minusy. Zwłaszcza ciężkość... jest to chyba mój najgorszy zakup ,którego baardzo żałuję.


Co polecam?
Zdecydowanie polecam miskę składaną. Po pierwsze cena, po drugie waga, po trzecie wielkość ,a po czwarte wytrzymałość. Może rozwiałam czyjeś wątpliwości. Nic dodać, nic ująć, bierzcie miski. :)

Pozdrawiamy! K&K